Dėl geriamojo vandens kokybės Trakų mieste

Pranešame Trakų gyventojams, kad priežastys, pastaruoju metu sukėlusios nusiskundimų dėl geriamojo vandens kokybės, yra šalinamos ir vanduo yra tinkamas naudoti. UAB „Trakų vandenys“ tiekiamas geriamasis vanduo atitinka Lietuvos Respublikos Higienos normą HN24:2017 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ ir yra saugus.

Pastarųjų savaičių įvykiai, kai vartotojai masiškai stebėjo ir dalinosi socialiniuose tinkluose vaizdais su juodomis nuosėdomis yra nuo vandentiekio vamzdyno dugno pakeltos nuosėdos, kuriose galimai ir yra padidinta tiek geležies, tiek mangano koncentracija. Iš kur atsirado šios nuosėdos? Eksploatuojamiems tinklams yra apie 60 metų, ir per tiek laiko juose susidarė nemažai nuosėdų, o jas sudrumstė ir pakėlė š.m. lapkričio – gruodžio mėnesiais vykęs gaisrinių hidrantų planinis patikrinimas bei vandentiekio avarijos Trakų mieste.

Ekspertų nuomone, nedideli mineralo mangano kiekiai reikalingi organizmo funkcijoms užtikrinti, tačiau esant dideliam kiekiui išryškėja vandens spalvos, kvapo, skonio pakitimų, kurie turi įtakos ir ruošiamo maisto kokybei. Padidintas mangano kiekis dažniausiai būna kartu su padidintu geležies kiekiu. Abu šie metalai (tiksliau, jų junginiai) nėra toksiški, Geriamojo vandens higienos normoje HN24 priskirti ne prie toksinių, o prie indikatorinių analičių. Nuo vandens su padidintu mangano kiekiu gali susidaryti juodos apnašos ant kriauklių ir kt. įrenginių.

Reaguodama į susidariusią situaciją bendrovė „Trakų vandenys“ iš karto pradėjo neeilinius vandentiekio tinklo praplovimo darbus. Situacija gerėja, bet ne taip greitai, kaip tikėjomės. Plaunant vamzdynus atskirose atkarpose tam tikru laiku vandens nuosėdų dar gali atsirasti. Ateinančių metų sausio – vasario mėnesiais darbai bus tęsiami, apie tai iš anksto informuosime gyventojus.

Gruodžio 23 d. atsižvelgiant į gyventojų nusiskundimus iš labiausiai probleminių vietų – Vytauto ir Mindaugo g. Trakuose  buvo paimti papildomi vandens mėginiai tyrimams. Rezultatai bus paskelbti iš karto, kai tik  bus gauti atsakymai iš laboratorijos.

Šiuo metu gyventojams rekomenduojame, jei turite, pasikeisti vandens filtrus, o pastebėjus vandenyje nuosėdas – praleisti vandenį ir tik tada jį vartoti. Taip pat prašytume apie tokius atvejus informuoti UAB „Trakų vandenys“ avarinę tarnybą.

Atsiprašome gyventojų, kad dėl nepakankamos komunikacijos iš mūsų įmonės pusės kilo nuogąstavimų vartoti geriamąjį vandenį. Ateityje apie visus mūsų planuojamus darbus ir atsitikusias avarijas informacija bus teikiama operatyviau ir išsamiau.

Mums svarbu, kad būtų teikiamas švarus vanduo ir jį vartodami būtume visiškai ramūs, kad nekyla jokių galimų grėsmių. Atsiprašome už nepatogumus ir tikimės Jūsų bendradarbiavimo.

UAB „Trakų vandenys“ administracija

 

I virsu ^