Kviečiame dalyvauti seminare – diskusijoje

Vykdant „Trakų ir Lydos rajonų bendradarbiavimo skirto efektyviam gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos valdymui“ projektą Nr. ENI-LLB-1-045, pristatome numatomą renginį.
Visus kurie domisi gamtosaugos gerinimu, kviečiame 2019 m. birželio 19 d. dalyvauti seminare – diskusijoje skirtoje aptarti kaip kiekvienas galime mažinti vandens užterštumą bei apsisaugoti nuo buitinės chemijos žalos sveikatai.

Pranešimą pristatys: Geologijos mokslų daktarė, hidrogeologė dr. Gintarė Slavinskienė. Gamtos tyrimų centras.
Diskusija su gyventojais skirta atkreipti dėmesį į buityje naudojamų valiklių ir skalbiklių sudėtyje esančių cheminių medžiagų žalą žmogui, vandens organizmams ir gamtinei aplinkai.
Diskusijos metu dalyviai sužinos kaip atpažinti ir išvengti šeimos sveikatai kenkiančių medžiagų buityje, galės įsitraukti į diskusijas apie buities priežiūroje naudojamų priemonių kokybę, atsakingą švaros priemonių naudojimą. Diskusijos pranešėja dalinsis patirtimi kaip prižiūrėti namų buitį nekenkiant namiškių sveikatai.
“Kuo veiksmingesnė cheminė valymo priemonė, tuo ji gali būti toksiškesnė aplinkai”, – teigia pranešėja, Gamtos tyrimų centro mokslininkė dr. Gintarė Slavinskienė, pridurdama jog diskusijos metu aptarsime kaip daugelį buityje naudojamų cheminių priemonių pakeisti natūraliomis, kurios veikia taip pat efektyviai.
„Džiugina, kad pagaliau atkreipiamas dėmesys į buitinių chemijos priemonių žalą aplinkai, kuri iki šiol buvo nustumiama į antrą planą bei skiriama daugiau dėmesio į prevenciniam šeimos narių sveikatos saugojimui”, – teigė pranešėja.
Diskusijos metu bus kalbama ir apie mikroplastikus randamus net sintetiniuose drabužiuose bei jų poveikį gerbūviui.  Taip pat apie daugelio soduose naudojamų herbicidų ir pesticidų poveikį gamtinei aplinkai, vandeniui ir kaip to išvengti.

Seminaras – diskusija vyks 2019 m. birželio 19 d. (trečiadienį), nuo 18 val. (registracija nuo 17:30), Trakuose, Trakų kultūros rūmuose (Vytauto g. 69).
Seminarai nemokami. Dalyviams bus suteikiami pažymėjimai.

Tam, kad diskutuoti neprailgtų, dalyvius vaišiname gėrimais bei saldumynais.

Lauksime Jūsų atvykstant!
Išsamesnės informacijos apie diskusijas teirautis telefonu: +370 657 74885

 

 

 

 

I virsu ^